Jdi na obsah Jdi na menu
 


nahota - sex

Miluji nahotu a miluji sex. Ani ne tak pro onno samotné milování ale pro tu svobodu, pro tu volnost. Jsem heterosexuál a jak Já o sobě tvdím že jsem na nožičky a ne na Frantíka. Nemohu za to, že se mne děvčata líbí a že mám rád jak baculky, tak hubené a tak jak bych to napsal děvčata všeho chutě. Jak již jsem napsal, nejde mne ani o onnu soulož jako o  pohled na nahé ženy a o něžné milovaní - mazlení.

I Já mám své oblíbené www. stránky na které se rád podívám a přiznám se že při čtění různých článků se i krásně vzruším.

http://www.amateri.cz/

http://naturista.cz/drupal/

http://www.medy.cz/naturismus/

 http://nahota.navajo.cz/

http://www.svobodni.estranky.cz/

http://www.rozzlobenimuzi.com/   občas nejde otevřít ale stojí to za to

Miluji volnost svého těla a je mne moc krásně když  se doma mohu pohybovat nahulatý. Tělo si odpočine od oblečení a je mu hned líp. Nestydím se za své tělo, které je takové jaké je. Je pokroucené a neni takové jak běžně vidívám na plážích, koupalištích a na ulicích. Nestydím se za to, že mé mužství neni takové jak by si X žen třeba přálo. Nestydím se za to, se ským koliv bavit na téma sex a postižení. Nestydím se za to, že mne občas vyleze Frantík z trenek. Pokládám to za přirozený jev. Cítím se velmi příjemně mezi lidmi, kteří se na vzájem před sebou nestydí a berou mne jako na venek zdravého človíčka. Je mne příjemně, když mám možnost si za jet na nudistickou pláž, či do bazénu kde jsou lidi bez plavek. Je mne krásně, když dojdu k někomu na návštěvu a ta návštěva nemá předemnou žádné zábrany  a ostych a je přirozená a svá. Jestě jsem se nesetkal až  na vyjímky, že by tito lidi byli nadržení, že by se na Vás vrhly a chtěli po Vás soulož aniž by se nezajímali o vaši dušičku a jak  vám je. Svou nahotu berou jako přirozennost a vůbec jim to nepřijde. Dle mne nahota je nejmíň škodná droga ze všech. Přiznám se, že čím více jsou v mém okolí ženy oblečené a více se zdráhají, tím více mne to vzrušuje a nutí se dobívat a mám chuť na sex - soulož s němi. Pokud jsou nahá, tak mne to ani nepřijde a ani nemám chuť jak bych to napsal se o něco pokoušet moc vášnivě /no prostě nejsem tak nadržený ....../.

Budu moc a moc rád, když mne na toto téma napíšete svůj názor a Já se s Váma na toto téma budu moc bavit bez zábran. Když mi napíšete jaký máte názor na nahotu, na sex a na vztahy s postiženými.

Pár otázek a pár odpovědí na téma naturalismus .

Chtěl bych jít na n-pláž nebo n-akci. Co mám očekávat a co mě tam může překvapit?

Očekávejte totéž co na běžných plážích popř. v běžných bazénech a aquaparcích, jen tam budou lidé bez plavek. Přijdete, svléknete se, půjdete si zaplavat…

Chtěl(a) bych jít s partnerem(kou) na n-pláž nebo n-akci, ale on(a) se stydí. Co mám dělat?

Tohle je častá situace. Málokdy jsou z tohoto nápadu nadšeni hned od začátku oba partneři a téměř vždy musí dojít k nějakému přesvědčování. Nevzdávejte to, většinou se to nakonec podaří. Nejlepší je asi drahé polovičce předestřít, že půjdete na nějaké odlehlejší místo a že si klidně plavky (popř. jejich spodní část) může nechat (pokud jde o jednoho z páru, je to na n-plážích tolerováno, pozor ale na výhradní indoor n-akce). Pokud partner(ka) není extrémní stydlivka, plavky budou do 2 hodin dole. Na ženy je také vhodné argumentovat zdravotními aspekty (viz. níže).

Chtěl(a) bych jít na n-pláž nebo n-akci, ale nemám partnera. Můžu jít sám (sama)?

Až na výjimky jsou n-pláže a n-akce přístupné i „samotářům“. Je ovšem nutné počítat s tím, že okolí se bude více zaměřovat na vaše chování. Počítejte s tím, že n-pláž není vhodné místo k seznamování, většina lidí tu chce mít klid a nebude nadšena z vaší nabídky konverzace. A ač jsou zde všichni jak je pánbůh stvořil, neznamená to, že není nutné respektovat určitou intimní zónu ostatních naturistů. Naopak, porušení tohoto pravidla je krajně nevhodné.

Chtěl bych jít na n-pláž nebo n-akci, ale bojím se erekce.

Toto je častý dotaz zejména mladých mužů. Nemějte strach, nebude to tak horké, jak si myslíte! Po chvíli si zvyknete a nahota vám bude připadat zcela normální. Navíc, je chybou si představovat n-pláž jako sjezd modelek playboye – ve skutečnosti mnohde převládají naopak spíše starší ročníky. Pokud k erekci přece jen dojde, nic vážného se neděje, určitě ji ale nevystavujte na odiv a počkejte až odezní. Někteří v tomto případě doporučují chvilku plavání ve studené vodě. Promenádování se po pláži se ztopořeným mužstvím je považováno za nevhodné.

Jdeme partnerem(kou) na n-pláž. Co když to na nás přijde?

Provozovat na n-pláži jakékoli sexuální praktiky je krajně nevhodné. Nezapomínejte, že jste na veřejném místě, kam mají přístup i děti.

Chtěl(a) bych jít na n-pláž, ale bojím se dotěrů a voyeurů.

Pokud jdete na n-pláž, musíte samozřejmě počítat s tím, že vás někdo uvidí nahého (nahou). V drtivé většině případů zájem ostatních nepřekročí míru, jaké byste byl(a) vystaven(a) na běžné pláži. Není pochopitelně vyloučeno, že se ve vašem okolí objeví někdo, jehož zájem vám bude nepříjemný, nebývá to ale nijak časté. Nejlepší je ve slušnosti mu sdělit, že vám je jeho chování nepříjemné a požádat jej, aby si vás nevšímal(a) a popř. se přesunout o kousek dál. Uvidíte, že to pomůže.

Chtěl bych jít na n-pláž s dětmi. Nemůže to mít nějaké negativní následky pro jejich vývoj?

Dle odborníků nemá návštěva n-pláží žádné negativní účinky na duševní vývoj dětí. Naopak, může jim do jisté míry být prospěšná, přináší přirozený pozitivní vztah k vlastnímu tělu, přínosný pak i v době dospívání a navazování prvních intimních kontaktů.

Nemá koupání bez plavek nějaká zdravotní rizika?

Naopak, koupání bez plavek je velmi vhodné z hlediska nebezpečí zánětu močových cest, které jsou často způsobeny právě mokrými plavkami a v nich množícími se kvasinkami a jinou havětí, resp. nastydnutím. Nebezpečím může být spálení neopálených míst od slunce, pokud jste se již předtím opalovali v plavkách. V takových případech proto dbejte na zvýšenou ochranu inkriminovaných partií opalovacím krémem. Nejlepší je ale plavky nepoužívat vůbec.

Jak najdu ve svém okolí n-pláž? Jsou mezi nimi nějaké rozdíly?

Podívejte se do naší mapy naturistických lokalit s navazujícími podrobnými popisy. Pláže mají nejrůznější velikost, stupeň vybavenosti a mnohde další specifika, důležitý je ovšem hlavně rozdíl mezi pláží oficiální a neoficiální: Je-li označena cedulí (např. „Nudi pláž“, „FKK“ apod.), je pro naturismus oficiálně určena (majitelem), zatímco v opačném případě je naturismus v místě jen zvykovou záležitostí, často i v závislosti na momentálním složení lidí na pláži. Kde jste včera našli neoficiální pláž plnou naháčů, tam mohou dnes být pohoršení textiláci.

V blízkém okolí není žádná n-pláž. Můžu se svléknout u našeho rybníka?

Pokud si najdete skryté místo tak ano. Popř. alespoň pokud bude v okolí jen málo lidí. Koupání bez plavek mezi lidmi na místech, kde to není zvykem, je u nás bohužel stále považováno za neslušné a mohlo by se jednat i o přestupek veřejného pohoršení. Pokud se vám ale podaří nalákat několik dalších lidí, mohlo by se vám podařit založit novou neoficiální n-pláž.

Jsem tam dole zcela vyholen(a) nebude to považováno za neslušnost?

Tahle otázka se objevovala spíše dříve, kdy se tato „úprava“ začala rozšiřovat. Dnes už jde o většinovou záležitost a je spíše vzácností vidět někoho s přírodním ochlupením. Je to ale úplně jedno, na pláži si těchto věcí lidi nevšímají o nic víc, než třeba barvy vašich očí.

Proč už se tomu neříká „nudismus“?

Výraz nudismus poněkud ustupuje do pozadí. Možná je to proto, že časem získal mezi běžnou populací neoprávněně trošku pejorativní nádech. Dá se ale říci, že nudismus a naturismus jsou téměř synonyma, přičemž rozdíl je někdy spatřován v tom, že u naturismu je akcentován vztah k přírodě a je považován za životní styl, kdežto nudismus je „pouhý“ druh rekreace. Na nudistické pláži ale rozdíl mezi naturistou a nudistou zaručeně nepoznáte.

Co jsou zač ti naturisté?

Nejde o žádou specifickou skupinu lidí ani organizaci, jsou to zkrátka ti, kterým se podařilo překonat naučený stud a zjistili, že bez plavek je to ve všech směrech lepší než s nimi. Ať už jde o skladníka ze šroubárny nebo soudkyni krajského soudu – na n-pláži to stejně nepoznáte. I věkově je zastoupeno celé spektrum populace – děti (s rodiči), mladí lidé (s partnery i bez), rodiče (s dětmi), důchodci na zaslouženém odpočinku…

Co všechno lze dělat jak nás pánbůh stvořil?

Rozumí se zřejmě mimo domov. V létě je samozřejmě na prvním místě slunění a koupání, některá koupaliště při tom nabídnou i posezení s nějakým tím nápojem či klobásou. Pro provozování plážových sportů (např. plážový volejbal) jsou bohužel u nás málokde podmínky, za typickou (a vcelku neškodnou) hru naturistů bývá někdy považován Pétanque. Když není dobré počasí, musí se pod střechu – v ČR je pořádáno mnoho pravidelných i příležitostných n-akcí v bazénech a aquaparcích, které najdete v kalendáři. Snad v každém větším městě je i nějaká sauna – tam se také chodí bez plavek, i když saunování má pochopitelně ještě další, vlastní pravidla.

Není nahota v rozporu se zákonem?

V naší zemi naštěstí není, tedy alespoň ne automaticky. Může však být někde zakázána místní vyhláškou, případně by mohlo jít o přestupek, pokud vzbudíte veřejné pohoršení. To poslední pochopitelně předpokládá existenci nějaké osoby, která by byla pohoršena (což je dosti subjektivní věc), a konala v tom smyslu nějaké kroky. Budete-li se mírumilovně slunit někde v ústraní, kde vás (téměř) nikdo neuvidí, jsou asi jakékoliv obavy zbytečné. Úplnou jistotu pak znamená cedulí označená oficiální n-pláž. (viz. též starší článek.)

Co mohu očekávat na dovolené v zahraničí?

Především je dobré se na situaci v konkrétním místě předem informovat, a místo vybírat s ohledem na tyto poznatky (případně rovnou využít služeb nějaké naturisticky orientované cestovní kanceláře – příklad). Situace může být v různých zemích velice odlišná (zejm. dle vlivu místního náboženství a zvyklostí). Zavítáte-li do nějakého naturistického kempu či střediska, budete možná také potřebovat známku mezinárodní organizace INF. I v těch nejvíce naturistických zařízeních ve světě bývá obvyklé se oblékat před vstupem do interiérů (restaurací, prodejen, většinou to ale neplatí na venkovní terasy), a na všechna sedadla se používá ručník jako podložka. Naturistická zařízení ve světě jsou nejčastěji označena písmeny FKK.

 

 

 

 

 

 

Nahota v rodině je zdravá

Nahota v rodině pěstuje u dětí zdravý přístup k sexu i vnímání svého těla foto: profimedia.cz

 

Pruderie v intimním bezpečí rodiny není na místě. Rodiče by se podle psychologů neměli před dětmi stydět za své nahé tělo. Je prokázáno, že z dětí vyrůstajících v rodinném prostředí, kde se členové úzkostně neskrývají při převlékání či osobní hygieně, se vyvíjejí sebevědomí dospělí se zdravým a uvolněným přístupem k vlastnímu tělu, nahotě a sexualitě.

Děti by si na nahotu měly zvykat od nejútlejšího věku. Pak jim nepřijde nijak zvláštní a nemají důvod se v rodinném kruhu za ni stydět. Naopak jedinci vyrůstající s prudérními rodiči mívají často poruchy vnímání obrazu vlastního těla, které mohou vyústit až v úzkostný stud, anorexii, bulimii či sexuální poruchy.

Ve většině zemí Evropy se rodiče koupou a převlékají v přítomnosti dětí od jejich útlého věku. V Japonsku je dokonce společná rodinná koupel rituálem. V Izraeli je běžné, že na plážích děti plavky nenosí, ve Francii nikoho nepohoršují ženy nahoře bez ani na veřejných plážích. V Jihoafrické republice zase nejsou výjimkou chlapci bez trenýrek.

Nejhorší situace je ve Spojených státech, kde je nahota vnímána rovnocenně se sexualitou. Tam je dokonce často nepřípustná nahota i mezi vrstevníky. Situaci se snaží změnit americký psycholog Barb Grady.

Děti by měly vidět nahotu od narození

"Pokud je jediné nahé tělo, které děti vidí, to z médií, navíc zveličené a silně erotizované, začnou vnímat lidské tělo jako zakázaný a erotický objekt. Bohužel začnou i své tělo vnímat jako neodpovídající a dokonce hříšný objekt. Během vývoje se pak dostavují úzkosti a poruchy v psychickém vývoji," tvrdí Grady.

Děti by měly vidět od svého narození do dospělosti jednotlivé fáze fyzického vývoje člověka. Od malého dítěte by měly srovnávat vyspělé tělo rodičů se svým. Všímat si, jak jim začínají růst prsa, jak se zvětšuje penis, objevuje se ochlupení a mění se tvar postavy.

"V rámci bezpečných hranic v rodině je nahota zdravá. Rodiče pak musejí určovat, jak se k ní děti postaví. A taky, aby nahota nepřesahovala společensky únosnou míru," dodal Grady.

 

Nudismus - sex a nahota

Co to je nudismus?

Asi každý z nás si nahotu spojuje především se sexem. Není divu, neboť při milování je nahota (alespoň do určité míry) nezbytná. To se dá říci dále už snad jen o provádění tělesné hygieny. Zbytek života prožije většina z nás více čí méně zahalena. Důvod je jednoduchý - stydíme se. Po staletí se děti od svého okolí učí, že ukazovat se nahý je nepatřičné a snad i ponižující. Hlavním tabu jsou pak pohlavní orgány. Tady se projevuje vliv křesťanství - to je vždy považovalo za nástroj chtíče, tedy za něco nečistého, co se musí skrýt, abychom odolali ďáblovu pokušení. Dnes už samozřejmě náboženství nemá takový vliv, ale nahota se stále "dobré morálce" příčí.

Nudistická pláž

V takovém prostředí není divu, že nahota a sex jsou v mysli mnohých lidí téměř synonyma. Mezi oběma pojmy ale přímá úměrnost není. Misionáři se prý kdysi snažili přesvědčit ženy jednoho domorodého afrického kmene, aby si zakrývaly genitálie. Ony ale vytrvale odmítaly; styděly se to dělat ve dne před ostatními, když se to slušelo až večer v chýši před manželem. Dávaly mu totiž zahalením najevo, že je čas na noční hrátky.

Odhalování

Mnohem více vzrušující než sama nahota je totiž její odhalování. Oblečení nejen že zakryje drobné nedostatky postavy, ale hlavně vzbudí vzrušující touhu po odhalení. Hluboký výstřih a krátká sukně, to jsou nejúčinnější zbraně na muže. Nahota sama o sobě je jistě krásný estetický zážitek, ale již zde není co objevovat. Když projde po nudistické pláži dívka v těsných šatech, můžete si být jisti, že se za ní většina mužů ohlédne.

Pro koho je nudistická pláž místem erotických snů, ten by byl asi zklamán. Není o nic více sexuální než pláž běžná. Nudapláže navštěvuji často a nechci tvrdit, že bych se rád nepodíval na krásnou nahou dívku; člověk si ale na pohled na nahotu zvykne a nepřipadá mu nijak výjimečná. Ovšem i přesto, že chodíme s mojí přítelkyní rádi na nudistické pláže, nemohu říci, že bychom se nahoty nějak přesytili. Vždy znova se pak v soukromí těším, až ji svléknu.

O čem nudismus je?

V nudismu jde o něco jiného: o krásný pocit z nahoty, kdy člověka netíží mokré plavky a je jakoby blíže k přírodě. Velice rád vzpomínám na to, když jsem si zahrál nahý plážový volejbal. Dnes paradoxně zjišťuji, jak že můj názor na nahotu se blíží tomu afrických žen: být nahý je přirozené, genitálie nejsou nic nečistého. Něco sexuálního = nečistého z nich dělá těch 90% populace[1], které si je zakrývají, i když leží v třicetistupňových vedrech u vody. Vždyť jak nás pánbůh stvořil je příjemné dělat mnohem více věcí, než je jen ten sex a hygienu.

 

Nahota: Máte se odhalit, nebo stydět?

Halíte se do neforemných tepláků a košil nebo doma chodíte, jak vás Pánbůh stvořil? O nahotě a o tom, jaká "móda" nás v tomto ohledu čeká, píše pro Ženu.cz MUDr. Zlatko Pastor.

Kde jsou ty doby, kdy byl muž u vytržení při zahlédnutí kotníku ženy, která si neprozřetelně při chůzi do schodů zvedla sukni o něco výš než se patří. Tedy, patřilo. V oněch dobách nikoho ani moc nepřekvapilo, když po mnohaletém manželství se sedmi dětmi znal muž svou ženu jenom přes doteky noční košile.

Dobové fotografie z plováren výmluvně ilustrují, že spatřit alespoň kousek ženského těla byl výkon skoro nadlidský. Dnes se s něčím takovým už nikdo příliš nezatěžuje. Délky sukní, dáli se ten úzký pruh textilie vůbec takto nazývat, jsou tak minimální, že se naše fantazie nemusí už vůbec obtěžovat s představami, jak to asi po tím vypadá. Vidět je skoro vše a to málo co zbývá, snad už není třeba ani odkrývat.

60. léta: Odhoďte prádlo i stud!

Dekolty jsou hluboké jako dříve bývaly myšlenky a stud je slovo na čtyři, které se doplňuje do křížovky při otázce: archaický termín pro pocit nepatřičnosti při zahlédnutí části nahého lidského těla. Ale doby se mění a my s nimi. Ve skutečnosti to ale taková hrůza není. Stud a pocit hanby jsou tu přeci jenom s námi. Mění se pouze hranice toho, co je ještě přípustné a co už se vymyká běžným zvyklostem.

Stále platí rčení „jiný kraj, nyní mrav“. Jsou kultury, ve kterých jsou obnažená ženská ňadra zcela normální, zatímco jinde se rdí při spatření ženského podpaží nebo oblasti kolem pupíku. Přitom ta krátká trička mladým děvčatům tolik sluší, nevypadají-li však jako reklama firmy Michelin. Přelomová byla šedesátá léta minulého století. Tehdy jsme se začali svlékat. Ženy odhazovaly svoje podprsenky a začaly více ukazovat kolena.

Kde se vzala móda "nahoře bez"?

Za tehdejší módu minisukní tak trochu může vynález punčochových kalhot. Sukně se mohly začít zkracovat, protože pod nimi nebyly vidět ty tenké šňůrečky podvazků. V té době také už každý věděl, že bikinky nejsou jenom korálovým ostrovem v Pacifiku, kde se uskutečnil výbuch vodíkové bomby, ale symbolem volnosti šedesátých let. Na časy "nahoře bez" jsme si ale ještě nějakou chvilku museli počkat.

Kdoví zdali se bude psát v dalším desetiletí o dnešku jako o období, ve kterém si lidé schovávali svůj genitál do oděvu, kterému říkali plavky. Děti jsou také čím dál tím méně stydlivější. Jsou více informované o svém těle a spousta věcí jim připadá normální. Anekdota, kdy se potkají dvě šestileté holčičky a jedna povídá té druhé: "Včera u transformátoru jsem viděla Petrův penis". „Aha", řekne ta druhá. „A co je to ten transformátor?", přestává být vtipem, ale stává se realitou.

Budoucnost v holém klíně?

S rozvojem demokracie ztrácíme zábrany, jsme svobodnější a o otevíráme se okolí. Mění se naše hodnoty a touhy. Holé klíny, podpaží a lýtka jsou stejně samozřejmá jako antikoncepce a orální sex. Přes halenku prosvítající bradavka či tanga vytažená skoro až pod lopatky překvapí dnes už málokoho. Muži znají genitál partnerky stejně jako vlastní peněženku a menstruaci očekávají jako by byla jejich. Máme ještě co skrývat? Doba nás smýká diktátem uniformity a nutností odhalovat se čím dále tím víc. Přesto ti opravdoví znalci vědí, že většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět.

Proč nemůžeme chodit nazí?

Nahého člověka jdoucího po ulici odvezou policisté do blázince. Ale není větší blázen ten, kdo se v horkém letním dni nesvlékne?
 

Bývaly doby, kdy všichni lidé pobíhali po Zemi neoblečení. Nikomu to nepřipadalo nápadné ani divné, protože se nenašel nikdo, kdo by to za nápadné nebo divné považoval. Nahý byl totiž každý. A teď? Zkuste nechat všechno oblečení doma a vyjít si na ulici jen tak. Naostro. Uslyšíte křik, policejní sirény a v lepším případě skončíte v blázinci. V tom horším vás obviní a řeknou, že jste se dopustil veřejného pohoršování.

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se postupem času stalo zakrývání nahoty ve většině oblastí světa stoprocentně kolektivní záležitostí? Řekl bych, že tradice oblékání se zřejmě projevovala stále víc jako estetická nutnost, že lidé byli pořád tlustší a ošklivější. Nebo šlo o obavu z vymření? Je totiž pravdou, že pohled na některé nahé lidi by mohl fungovat jako hodně spolehlivá antikoncepce.  

Na druhé straně – co bylo, bylo, to všechno odnesl čas. Jenže teď jsou naháči a milovníci nahoty diskriminovaní. Zákonodárci je sice velkoryse odkázali do jakýchsi rezervací (které si navíc museli nudisté často perně vybojovat), ale důsledně dbají na to, aby naháči svou bosou (a hlavně nahou) nohou nepřekročili hranici vytyčeného teritoria. Nudistům pak nezbývá, než se bránit po svém. Pokud se mezi nimi objeví někdo byť jen trochu oblečený, jsou nesmiřitelní. Vypudí ho.

Nikdy jsem mezi nudisty nepatřil, ale fandím jim. Párkrát už mě napadlo, co by se asi stalo, kdyby se domluvili a vyrazili ze svých „rezervací“ do ulic. Všichni naráz. Uspořádali by na ně policisté hon podobný tomu z proslulé francouzské komedie o četnících? Bylo by na všechny tyhle naháče dost policejních antonů a míst v blázincích? A hlavně mě neopouští

čo je naturizmus?

ilustračné fotoU mnohých ľudí ešte panuje predstava, že naturisti sú spolok podivínov. Kto tento štýl života poznal, považuje ho za to úplne najnormálnejšie a najprirodzenejšie na svete. Kto vyskúšal opaľovať sa, plávať, športovať nahý, ten vie o čom je reč. Čo cítite je sloboda a uvoľnenosť. Prečo sa obliekať v 30°C horúčavách? Je to to isté, ako piť, aj keď nie sme smädní. Oblečenie je predsa vec, ktorá nás má vždy chrániť pred nepriazňou počasia. V lete nielenže nám nie je k ničomu, ale naopak mať na sebe mokré plavky nie je príjemné a už vôbec nie zdravé. Lekári potvrdzujú, že naturisti a nudisti prakticky netrpia zápalmi močových ciest a u naturistiek a nudistiek sú zápaly vaječníkov menej časté.
Je nutné mať na tele biele miesta, keď celé opálené telo vyzerá tak krásne? Stačí urobiť len jediné - prekonať ostych a predsudky. Ten, kto si myslí, že ukazovať sa nahý je niečo neslušného, či dokonca sprostého, by sa mal pozrieť na celú vec aj z druhej strany. Nahota je stav úplne prirodzený, lebo všetci sa rodíme nahí. Vec neprirodzenú z nej robia tí, ktorí si určité časti tela zakrývajú, tým vlastne hovoria, že ide o veci neslušné. O čo sú tieto časti tela horšie ako ostatné? Samozrejme, že o nič, to iba naše okolie nám niečo podobného vtĺká do hlavy. Na plážach sa bežne stretávame s naturistami, ktorí preferujú vyholené intímné miesta.
Naturizmus nie je o pozeraní sa na telá naturistov, naturistiek a ich špehovaní - to prenechávame voyeurom. Naturisti sú tak trochu aj exhibicionisti a zvedavci - v zdravej miere. Viem, ako sa radi predvádzajú "textiláčky" v nových plavkách a ako ich okolie vie sledovať. Naturisti sa predvádzajú a obzerajú trocha menej:-). Prečo? Lebo už nič neskrývame, nevzbudzujeme fantáziu. Je to iba vo vychutnávaní slobody, ktorú poskytuje zdravá atmosféra naturistického prostredia. A oblečenie túto slobodu poskytnúť nedokáže. Naturizmus akceptuje ľudské telo také, aké v skutočnosti je, so všetkými krásami a chybami - za nič sa netreba hanbiť. Pre naturistov neexistuje niečo také, ako príliš tučný, chudý, nízky, vysoký, vlasatý, plešatý ... Nikto nebude komentovať tvar tvojho poprsia, či veľkosť tvojho penisu. A ak máš nejaké jazvy, skrátka ich ignoruj, tak ako to robia ostatní.
Prečo by sme sa mali hanbiť za niečo tak prirodzené, ako je nahé ľudské telo? Nahí se rodíme všetci, bez rozdielu. Nesexuálny prístup k nahému ľudskému telu propaguje aj naturizmus. Naturizmus znamená nielen zdravý vzťah ku svojmu telu, ale tiež väčšiu ohľaduplnosť k prírode a bližší vzťah ku všetkému prirodzenému.
Slniť sa hore bez alebo raz za čas navštíviť nudapláž ešte neznamená, že ste naturista. Byť naturistom znamená žiť v harmónii s prírodou. Je to o filozofii, prístupe, nie o nahote. Kolektívna nahota je iba vonkajším znakom. Nudisti sú tí, ktorí sa kúpu a opaľujú nahí, naturisti to chápu v širšom zmysle - nahotu považujú len ako jeden z aspektov prirodzenejšieho, prírodnejšieho a zdravšieho života.
Naturizmus podporuje veľa aktivít tým, že rozvíja kreativitu. Úplna nahota je najlepší spôsob na uskutočnenie návratu do prírody a je najviditeľnejším aspektom naturizmu, aj keď nie je jediným. Má vyrovnávajúci účinok na ľudí tým, že sa uvoľňujú od vnútorného napätia, ktoré je spôsobené existenciou tabu a provokácii súčasnej spoločnosti a vedie k jednoduchšiemu, zdravšiemu a ľudskejšiemu spôsobu života.
Na naturistickej pláži je bežné (hlavne u nováčikov), že muž sa neovládne a vzruší sa, čo má za následok stoporenie penisu. Netreba podľahnúť panike, stačí si ľahnúť na brucho alebo ísť do vody a nevystavovať na obdiv svoj stoporený penis. Správny naturista alebo naturistka sa ti radšej pozrú do očí, ako by mali zízať na tvoj penis. Veľa ľudí to hneď pochopí, keď zistia, že nie sú posudzovaní podľa svojho vzhľadu. Muž sa teda nemusí ničiť v posilovni a ženy nemusia vyzerať ako plavčíčky z Baywatchu. Faktom však zostáva, že drvivá väčšina populácie sa nikdy ani nepriblíži týmto falošným ideálom.
Aj keď v našej spoločnosti kresťanstvo už neplní takú úlohu ako kedysi, nahota je stále považovaná za čosi nepatričného. Aj keď sú Slováci k nahote iných dosť tolerantní, sami by sa na verejných miestach nikdy nezobliekli, pretože sa boja reakcie ostatných na fakt, že sa ukazujú nahí a že by ich ostatní považovali za exhibionistov. Tento začarovaný kruh je príčinou toho, že máme pláže stále plné "textilákov".

ako začať s naturizmom

ilustračné fotoNa internete existuje veľa stránok, ktoré radia budúcim naturistom a nudistom v ich začiatkoch. Veľa autorov radí začať s odhaľovaním svojho tela postupne, najskôr osamote doma, na záhrade alebo na odľahlých miestach v prírode. To je ale nezmysel. Kdo začína na záhrade, určite nebude kľudný z toho, že ho kedykoľvek môže spozorovať sused alebo susedka a hanblivec, ktorý si pre svoju premiéru vyberie odľahlé miesto pri rieke alebo v lese, bude nervózny pri každom zašumení trávy. Nejlepšie je ísť rovno medzi naturistov alebo nudistov. Tu z neho spadne akékoľvek napätie pri pohľade na spokojných naháčov, človek "zapadne do davu" a nevadí mu ani pokiaľ ho uvidí nejaký zatúlaný "textilák", ktorý by ho inak priviedol k šialenstvu.

deti a naturizmus

ilustračné fotoJe naturizmus zdravý pre deti? Určite áno. Deti, ktoré vyrastali v naturistickom prostredí sú oveľa menej postihované depresiami, sú menej otrávené životom ako iné deti a nevyrastajú z nich kriminálnici. Nie sú nútené k predčasnej sexuálnej aktivite. Poznajú anatómiu človeka, je to pre nich menšie tabu a objavujú ho v skorších obdobiach. Deti, ktoré vyrastajú v naturistickom prostredí poznávajú ľudské telo už od svojho narodenia a neprichádzajú k nemu do styku až počas sexuálnej výchovy, kedy sa ostatné deti vzrušujú nad obrázkami, mnohokrát pornografickými. Výskumy ukázali, že deti, ktoré vyrástli v naturistickom prostredí vykazujú vyššie sebavedomie, väčšiu sebaakceptáciu a lepšiu pohlavnú pripravenosť.

Deti vyrastajú v normálnom prostredí s inými deťmi a dospelými a chápu telo ako niečo prirodzené, za čo sa nemusia hanbiť. Medzi naturistickými deťmi je menej pohlavne prenosných chorôb, menšia kriminalita a menej predčasných neželaných tehotenstiev. Deti sú prirodzení naturisti a je iba na nás, či im ich prirodzenosť zakážeme. Medzi naturistami je nepredstaviteľné, že by niekto ublížil dieťaťu, či by ho v najhoršom prípade dokonca dokázal zneužiť. Vyrastajú totiž medzi svojimi rodičmi a vrstovníkmi, ktorí berú nahotu v prirodzenej, nesexuálnej a zdravej forme, vo forme ktorá je v "oblečenom" svete tabu.

Naturismus - přirozená nahota

Nodropedi na lovu 

Vloudil se sem jeden nahý, úplně. Asi žádný div, když je řeč o sexu. On tady ale vůbec svůj sex nepředvádí, dokonce se o něm ani nechce bavit. Tak to už začíná být na pováženou. Sexus je přece o sexu a nahý člověk je přece podle skoro každého člověka záminka k sexu. Tak si toho naháče trochu víc odhalíme. Sám naháč v poli na ulici, nebo obchodě, to je exhibicionista. A to tenhle taky není. Tento člověk se cítí úplně nejlépe mezi davem stejně úplně nahatých lidí, jako je on sám. "Á, to už jsou všichni doma." 90% lidstva při tomto zjištění máchne rukou kamsi do neurčita. Kamsi tam na konec pláže u lesa a někdy i ještě dál. Tam, kde je rajský klid, les šumí, větřík povívá a společnost naháčů vytváří obraz nebeské dokonalosti. Ještě bych mohl dodat, že jsou tu vlnky, které vám mohou donekonečna omývat váš i náš sex, česky pohlaví.

Takže opravdu jde zase jen o to jedno?

Opravdu za zástěrkou toho zpívajícího slavíčka a vůně borového háje se skrývají jen hordy maniaků, kteří si tady vybíjí své pudy? Odpověď bude znít podobně jako ta na otázku, zda na Václaváku jsou všichni slušně oblečení a znají vyjmenovaná slova. Nebudeme se tedy bavit o anonymním davu. Dáme řeč o lidech, kteří svým místům dávají obraz onoho ráje, té pro většinu lidí mimozemské atmosféry. Teď už asi všichni uhodli, že jsme na návštěvě u naturistů.

Naturista

Slovo naturista zní přirozeně a přírodně. Má ze své přírodně zelené a nebesky modré většiny vztah k přírodě. Naturista není samotář. Rád sdílí své zážitky s jinými naturisty. Řeknete: "Tak opravdu sex?". Jistě, všichni mají potřebu mít sex, stejně tak naturisti. Naturisti jsou ovšem: batolata sotva stojící na vratkých nožkách, předškoláci dovádějící s míčem, náctiletí, kteří už ví jak na to, maminky s těmi batolaty, děda s babičkou vyhřívající se na palouku. Ti všichni jsou tu spolu pohromadě a úplně bez ničeho. A baví se o stejných věcech jako kdyby na sobě měli plavky, sukni nebo cylindr.

A co sex?

Sex má každý mezi nohama, stejně tak naturisti. A protože ho má úplně každý člověk stejný, s drobnou odchylkou u žen a mužů, tak mu naturisti nepřikládají přílišnou důležitost. Vím, sex je druhým nejsilnějším pudem a pokud chodíme většinu času oblečení, tak na nás nahota zapůsobí, řekněme přinejmenším zrychlením tepu. To je určitě v pořádku a svědčí to o našem dobrém zdraví a schopnosti vnímat. Na druhou stranu je tu nesmazatelná lidská touha shodit ze sebe všechny trampoty našeho všedního života, všechno co nás svazuje a s oním zcela přirozeným, naturistickým pocitem volnosti se vrhnout do vln. Mořských, nebo alespoň v rybníku za humny. Věřím, že tuto touhu v sobě nosí velká většina lidstva. A už tu jsou zábrany, společenské, civilizační, historické. S těmi my, dnes, těžko něco uděláme. Naštěstí je naturistů už takové množství, že mají své hnutí, vyhražená místa, dokonce i mezinárodní svaz.

Říkáte naháči a sex?

A už jsme zase na začátku - druhý nejsilnější pud člověka. Pud záchovy rodu, velmi důležitý. Je třeba mu učinit zadost a neodbývat ho. Pokud se ale chceme na člověka podívat z jeho nejpřirozenějšího pohledu, kdy každé malé dítě přesně ví co je maminka i tatínek a od malička mu není nic tajeno, pak se zajděme podívat k naturistům. Věřte, že se vám dostane té největší duševní očisty, jakou může dnešní člověk zažít.

Něco pro zasmátí od jedné fajn holky:

Nákup robertka na Hané - super

Takhle se kupujó robertci na Hané. Ráda bych se s Vámi podělila o svůj zážitek z  návštěvy zákazníků v našem obchodě.  Věřte mi, ale měla jsem co dělat, abych si udržela alespoň trochu vážnou tvář.

Jednoho dne vešel do obchodu manželský pár ve středních letech. Již jejich příchod byl provázen větou ve stylu vesnické hanáčtiny:

"Tož jsme v obchodě na bordél !! ".
Slušně jsem je oslovila a zeptala se, co mohu nabídnout.
MUŽ: "Tož moja žena chce nějakýho žužlóna do baráku ... Ja už pré stojím za hovno." Po chvíli jsem pochopila, co vlastně požadoval, žužlón je vibrátor. Začala jsem paní vibrátory nabízet a pán se zatím rozhlížel po obchodě. Každou chvíli jsem slyšela jak z různých míst obchodu něco vykřikuje a všemu se diví. Co chvíli na mě zavolal, ukázal na biče a  řekl: " ... tož to sem nevěděl, že tu máte aj zverimex, já si teda vezmu to udidlo s koulí pro kozla. Ludra fort mňa kůše a ten široké obojek na hafana, … máme salašnika, a to ho snad u bódy udrží."

Asi jsem v první chvíli nevypadala moc duchapřítomně, ale pak jsem zákazníkovi taktně vysvětlila, že jsou to věci pro lidi a používají se na praktiky sexuální magie. Pán zalapal po dechu a prohlásil: "Tož doprdele, co su magor?" Pak se po prodejně ozval hrozný smích, a pán klečel na zemi v smíchu. "Maruno podivé, oni tady majó aji uměló pičó." Manželka Maruna, která se mnou mluvila běžnou češtinou bez dialektu, se již asi naštvala a zařvala na něj. "Te hanáko namrzlé, když ja možu mit umělýho vtáka, proč ty bys nemohl mít uměló pičó? Víš co, poď rači dom, ty umíš dělat akorát vostudu a chlastat pivo.“

Chytla manžela za ruku, mně se za něj omluvila, a bez nákupu rychle opustila obchod. Mohu upřímně říct, že v prvních pár minutách jsem byla v naprostém šoku, jelikož jsem netušila, že v dnešní multimediální době se mohu setkat s lidmi, kteří se diví i nad latexovým oblečením, nebo na anální kolík zareagují slovy: "To si dám do prdele, abych se u teho neposrál? Maruno to si kópim, až začnu na jaře chodit do pola!!!"

Celou dobu jejich návštěvy jsem sama zápasila se smíchem, bohužel jsem na všechny jeho hlášky zapomněla, ale bylo jich dost. Manželka vždy jen pozvedla oči do vrchu a omlouvala se mi. Stejně dlouho nezapomenu na to zajímavé pojmenování vibrátoru - žužloň

 
Zhasni tu svíčku!"
"To je žárovka!"
"To nevadí, Karle."
"Ale já jsem Petr!"
"Přišel ses hádat nebo šukat!?"

Novomanželé se hned po svatbě pohádají a vůbec spolu nemluví.
Když jde o nějakou důležitou zprávu, napíšou si ji na kus papíru.
Jednoho dne manžel napíše manželce zprávu:
Zítra jedu na služební cestu, vzbuď mne v 6.00.
Manželka jen přikývne.
Manžel se ráno vzbudí v 10.00 a na nočním stolku najde papírek:
"Vstávej,je 6.00!"

Povídají si dva informatici:
"Představ si, včera jsem se seznámil s nádhernou blondýnou..."
"No nekecej..."
"Pozval jsem ji k sobě, trochu jsme pili, objal jsem ji..."
"A co dál?!"
"No, najednou mi řekla: Svlíkni mě!"
"Téééda! A...?"
"No, sundal jsem ji teda sukni, kalhotky, pak jsem ji posadil na stůl vedle notebooku..."
"Nekecej, ty sis koupil notebook?! Co má za procesor....?"

Baví se Sněhurka a Ježibaba, kam na vejšku.
Tak Sněhurka: "Já půjdu na ekonomku. Tam nebudu nejhezčí,  ale  nejchytřejší!"
"To já půjdu na matfyz", na to Ježibaba, "tam sice nebudu nejchytřejší, ale budu nejhezčí!"

Milenci v noci po milování:
Ona: "Máš mě rád?"
On: "Ano mám."
Ona: "Uděláš něco pro mě?"
On: "Všechno na světě."
Ona: "Nevyvolávej mě zítra z vlastivědy."

Budí asistent prezidenta:
Pane prezidente, pane prezidente, vstávejte! Byl spáchán atentát na
Topolánka..." "Cože? To už je půl osmé?"

Děda sedí doma a kouká na TV. Najednou někdo zabuší na dveře:
- Kdo je?
- Jean-Claude van Damme!
- Neznám, všichni čtyři jděte do prdele!!!

Někdo ťuká na dveře:
- Kdo je?
- Dobrý den, my jsme svědci Jehovovi.
- A co chcete?
- My si chceme povídat...
- A kolik vás je?
- Dva.
- Tak si klidně povídejte !

Starej děda hledící z balkonu:
"Ty studenti sou dneska tak chudý, kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou..."

Žena si nechává věštit u kartářky:
"Zítra vám zemře muž".
"To vím taky, ale zajímalo by mne, jestli mě zavřou?!"

Turista jede vzadu v taxíku a chce se zeptat taxikáře na nějaké tipy, kam ve městě zajít. Nakloní se a poklepe řidiči na rameno.
Ten hrozivě vykřikne, strhne volant, odrazí se od autobusu na chodník a zastaví. Turista se okamžitě začne omlouvat:
"Pardon, pardon, netušil jsem, že jedno malé poklepání vás může takhle vyděsit..."
Taxikář se na něj otočí a zařve:
"NIKDY! Už nikdy mi to nedělejte!!"
Pak se rozdýchá a povídá: "Není to úplně vaše vina. Víte, jsem dnes první den v nové práci a před tím jsem léta jezdil s pohřebákem."

Tatínku, jsme lední medvědi? Jasně, jsme lední medvědi.
Za chvíli: Tatínku, nejsem koala? Ne, jsme lední medvědi!
Jdou dál a zas: tatínku, a nejsem medvěd brtník?
Ne, jsme lední medvědi!
A proč se ptáš?
Protože je mi zima jak sviňa!

"Mami, koupíš mi zmrzlinu?"
"Zlato, jen proto, že spím s tvým otcem mi ještě nemusíš říkat mami."
"A jak ti teda mám říkat?"
"Normálně. Miloši."

"Tati, potřeboval bych nový hard-disk..."
"A kouzelné slovíčko?"
"Kurva! Všechno je dneska zaheslovaný!"

Stopuje Smrtka u cesty a po chvíli ji zastaví kolem jedoucí řidič:
"Teta, kam to bude?"
 "Ale, jedu jenom kousek, tamhle do ty zatáčky..."

Přijde poslanec s výplatou domů a začne bankovky vytahovat z tašky.
Žena se na to zděšeně kouká a povídá:
"Prosím tě, co s nimi mám pořád dělat? Vždyť už jich máme plné skříně a
šuplíky. Já už to nemám kam dávat!"
A poslanec povídá: "A to si představ, jak to musí vypadat v rodinách, kde
 pracují oba!"

Jaký je rozdíl mezi českým politikem a baterií?
Baterie má alespoň jedno plus!

"Prosím vás, stihnu vlak ve 14:30, když půjdu přes vaše pole?" ptá se
turista.
"Ano, a když potkáte mého býka, tak stihnete i ten ve 14:00"

Anička volá Pepíčkovi a říká:
"Pepíčku, přijď večer k nám, nikdo nebude doma!"
Pepíček se oholí, vymydlí, jde k Aničce, zazvoní a .......... nikdo není
doma.

Mladý ale frajerský pilot poprvé v životě přistává v noci. Namísto obvyklého
ohlášení se dispečerovi ozve z vysílačky:
"Hádej kdo!".
Dispečer vypne osvětlení přistávací dráhy letiště a odpoví:
"Hádej kde!"

Po ulici kráčel dobrý, čestný Róm.
Najednou, z ničeho nic, přiběhl k němu zákeřný důchodce, napíchl se mu na
nůž a vnutil mu svoji peněženku.

Mezinárodní den naturismu aneb koupání bez plavek

Největší aquapark v Česku připravil ve spolupráci s portálem Naturista.cz speciální večer pouze pro nudisty. Hry, soutěže, živá hudba, sauny, tobogány - vše pro ty, co se koupou nejraději úplně nazí! V sobotu 13. června od 20. do 23. hodin je vstup do Aquapalace pouze bez plavek! Odhoďte zábrany! Přijďte na Mezinárodní den naturismu aneb koupání bez plavek... Další termín 14.11.2009!

Už počtvrté zveme všechny milovníky naturismu na koupání bez plavek do aquaparku v Praze Čestlicích. Tentokrát u příležitosti Mezinárodního dne naturismu. Návštěvníky čekají nové soutěže pro velké i malé, řekl pořadatel akce a majitel serveru Naturista.cz Ivo Žůrek.

Kromě zábavných soutěží se mohou návštěvníci akce těšit na oblíbené malování na tělo a živou hudbu v podání známého klavíristy Petra Malínka. V provozu bude i unikátní divoká řeka a venkovní areál s opalovacími lehátky a vodním barem.

Naturistické akce se v Aquapalace těší velké oblibě a navštěvuje je stále více lidí. Připojte se i vy a využijte slevy na vstupném 30 % pro dospělé a téměř 60 % pro děti. Užijte si koupání a všechny atrakce čestlického vodního světa bez zábran!

Největší aquapark v Česku, který v květnu oslavil své první narozeniny, naděluje svým zákazníkům dárek v podobě výrazné slevy vstupného. Díky programu Štastná rodinka získají rodiny s dětmi při vstupu slevu až 800 korun. Tato sleva se vztahuje na všechny skupiny se dvěma dospělými a jedním až třemi dětmi. V Aquapalace tedy nyní ušetří nejen maminky a tatínkové, ale i babičky, dědečkové, dvě kamarádky či kamarádi, kteří se přijdou se svými ratolestmi vykoupat. Výrazně se mění také celodenní vstupné pro jednotlivce, kdy za cenu 4 hodin může být návštěvník ve Vodním světě již celý den, tj. 12 hodin.

Ve slunných dnech je zákazníkům k dispozici i venkovní areál Aquapalace s divokou řekou, bazénem s vířivými lavicemi a masážní sprchou, vodním barem nebo dětským brouzdalištěm.

 

 

Fotografie www.Naturista.cz a Aquapalace Praha

Aktuálně: podzimní MISS NATURA 2009 a další koupání bez plavek 14.11.2009 - pozvánku naleznete zde

Koupat a saunovat bez plavek se můžete také v následujících zařízeních:
- wellness centrum Babylon (příjemné wellness zázemí - několik typů prohříváren, relaxace)
- Centrum Babylon - naturistické setkání každý měsíc
- rozsáhlý saunový svět Erding (25 saun, kryté i venkovní vodní plochy, vše FKK). Článek z redakční návštěvy zde.
termální lázně LAA v Rakousku,
- saunový svět a naturistický aquapark Bad Klosterlausnitz v Německu
- rakouský Bad Schallerbach.

Nahota: Máte se odhalit, nebo stydět?

Halíte se do neforemných tepláků a košil nebo doma chodíte, jak vás Pánbůh stvořil? O nahotě a o tom, jaká "móda" nás v tomto ohledu čeká, píše pro Ženu.cz MUDr. Zlatko Pastor.

Kde jsou ty doby, kdy byl muž u vytržení při zahlédnutí kotníku ženy, která si neprozřetelně při chůzi do schodů zvedla sukni o něco výš než se patří. Tedy, patřilo. V oněch dobách nikoho ani moc nepřekvapilo, když po mnohaletém manželství se sedmi dětmi znal muž svou ženu jenom přes doteky noční košile.

Dobové fotografie z plováren výmluvně ilustrují, že spatřit alespoň kousek ženského těla byl výkon skoro nadlidský. Dnes se s něčím takovým už nikdo příliš nezatěžuje. Délky sukní, dáli se ten úzký pruh textilie vůbec takto nazývat, jsou tak minimální, že se naše fantazie nemusí už vůbec obtěžovat s představami, jak to asi po tím vypadá. Vidět je skoro vše a to málo co zbývá, snad už není třeba ani odkrývat.

 

60. léta: Odhoďte prádlo i stud!

 

Dekolty jsou hluboké jako dříve bývaly myšlenky a stud je slovo na čtyři, které se doplňuje do křížovky při otázce: archaický termín pro pocit nepatřičnosti při zahlédnutí části nahého lidského těla. Ale doby se mění a my s nimi. Ve skutečnosti to ale taková hrůza není. Stud a pocit hanby jsou tu přeci jenom s námi. Mění se pouze hranice toho, co je ještě přípustné a co už se vymyká běžným zvyklostem.

Stále platí rčení „jiný kraj, nyní mrav“. Jsou kultury, ve kterých jsou obnažená ženská ňadra zcela normální, zatímco jinde se rdí při spatření ženského podpaží nebo oblasti kolem pupíku. Přitom ta krátká trička mladým děvčatům tolik sluší, nevypadají-li však jako reklama firmy Michelin. Přelomová byla šedesátá léta minulého století. Tehdy jsme se začali svlékat. Ženy odhazovaly svoje podprsenky a začaly více ukazovat kolena.

Kde se vzala móda "nahoře bez"?

Za tehdejší módu minisukní tak trochu může vynález punčochových kalhot. Sukně se mohly začít zkracovat, protože pod nimi nebyly vidět ty tenké šňůrečky podvazků. V té době také už každý věděl, že bikinky nejsou jenom korálovým ostrovem v Pacifiku, kde se uskutečnil výbuch vodíkové bomby, ale symbolem volnosti šedesátých let. Na časy "nahoře bez" jsme si ale ještě nějakou chvilku museli počkat.

Kdoví zdali se bude psát v dalším desetiletí o dnešku jako o období, ve kterém si lidé schovávali svůj genitál do oděvu, kterému říkali plavky. Děti jsou také čím dál tím méně stydlivější. Jsou více informované o svém těle a spousta věcí jim připadá normální. Anekdota, kdy se potkají dvě šestileté holčičky a jedna povídá té druhé: "Včera u transformátoru jsem viděla Petrův penis". „Aha", řekne ta druhá. „A co je to ten transformátor?", přestává být vtipem, ale stává se realitou.

Budoucnost v holém klíně?

S rozvojem demokracie ztrácíme zábrany, jsme svobodnější a o otevíráme se okolí. Mění se naše hodnoty a touhy. Holé klíny, podpaží a lýtka jsou stejně samozřejmá jako antikoncepce a orální sex. Přes halenku prosvítající bradavka či tanga vytažená skoro až pod lopatky překvapí dnes už málokoho. Muži znají genitál partnerky stejně jako vlastní peněženku a menstruaci očekávají jako by byla jejich. Máme ještě co skrývat? Doba nás smýká diktátem uniformity a nutností odhalovat se čím dále tím víc. Přesto ti opravdoví znalci vědí, že většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět.

autor: MUDr. Zlatko Pastor

Nahota: Máte se odhalit, nebo stydět?

Halíte se do neforemných tepláků a košil nebo doma chodíte, jak vás Pánbůh stvořil? O nahotě a o tom, jaká "móda" nás v tomto ohledu čeká, píše pro Ženu.cz MUDr. Zlatko Pastor.

Kde jsou ty doby, kdy byl muž u vytržení při zahlédnutí kotníku ženy, která si neprozřetelně při chůzi do schodů zvedla sukni o něco výš než se patří. Tedy, patřilo. V oněch dobách nikoho ani moc nepřekvapilo, když po mnohaletém manželství se sedmi dětmi znal muž svou ženu jenom přes doteky noční košile.

Dobové fotografie z plováren výmluvně ilustrují, že spatřit alespoň kousek ženského těla byl výkon skoro nadlidský. Dnes se s něčím takovým už nikdo příliš nezatěžuje. Délky sukní, dáli se ten úzký pruh textilie vůbec takto nazývat, jsou tak minimální, že se naše fantazie nemusí už vůbec obtěžovat s představami, jak to asi po tím vypadá. Vidět je skoro vše a to málo co zbývá, snad už není třeba ani odkrývat.

60. léta: Odhoďte prádlo i stud!

Dekolty jsou hluboké jako dříve bývaly myšlenky a stud je slovo na čtyři, které se doplňuje do křížovky při otázce: archaický termín pro pocit nepatřičnosti při zahlédnutí části nahého lidského těla. Ale doby se mění a my s nimi. Ve skutečnosti to ale taková hrůza není. Stud a pocit hanby jsou tu přeci jenom s námi. Mění se pouze hranice toho, co je ještě přípustné a co už se vymyká běžným zvyklostem.

Stále platí rčení „jiný kraj, nyní mrav“. Jsou kultury, ve kterých jsou obnažená ženská ňadra zcela normální, zatímco jinde se rdí při spatření ženského podpaží nebo oblasti kolem pupíku. Přitom ta krátká trička mladým děvčatům tolik sluší, nevypadají-li však jako reklama firmy Michelin. Přelomová byla šedesátá léta minulého století. Tehdy jsme se začali svlékat. Ženy odhazovaly svoje podprsenky a začaly více ukazovat kolena.

Kde se vzala móda "nahoře bez"?

Za tehdejší módu minisukní tak trochu může vynález punčochových kalhot. Sukně se mohly začít zkracovat, protože pod nimi nebyly vidět ty tenké šňůrečky podvazků. V té době také už každý věděl, že bikinky nejsou jenom korálovým ostrovem v Pacifiku, kde se uskutečnil výbuch vodíkové bomby, ale symbolem volnosti šedesátých let. Na časy "nahoře bez" jsme si ale ještě nějakou chvilku museli počkat.

Kdoví zdali se bude psát v dalším desetiletí o dnešku jako o období, ve kterém si lidé schovávali svůj genitál do oděvu, kterému říkali plavky. Děti jsou také čím dál tím méně stydlivější. Jsou více informované o svém těle a spousta věcí jim připadá normální. Anekdota, kdy se potkají dvě šestileté holčičky a jedna povídá té druhé: "Včera u transformátoru jsem viděla Petrův penis". „Aha", řekne ta druhá. „A co je to ten transformátor?", přestává být vtipem, ale stává se realitou.

Budoucnost v holém klíně?

S rozvojem demokracie ztrácíme zábrany, jsme svobodnější a o otevíráme se okolí. Mění se naše hodnoty a touhy. Holé klíny, podpaží a lýtka jsou stejně samozřejmá jako antikoncepce a orální sex. Přes halenku prosvítající bradavka či tanga vytažená skoro až pod lopatky překvapí dnes už málokoho. Muži znají genitál partnerky stejně jako vlastní peněženku a menstruaci očekávají jako by byla jejich. Máme ještě co skrývat? Doba nás smýká diktátem uniformity a nutností odhalovat se čím dále tím víc. Přesto ti opravdoví znalci vědí, že většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jhkjhkhkh

(hjkjhkj, 5. 10. 2012 6:52)

já chcu vošukat

Pravda vítězí

(Eduard Nud, 4. 5. 2010 8:36)

Každá dobrá myšlenka se prosazuje těžko. Napřed jí fandí jen málo lidí a mají ještě problémy se zákonem. Pak se přidávají další a další, až nakonec musí ustoupit i genocida moci. Jak jinak. Když něco říká jen jeden, prosím, je blbej, říkají-li to dva, dává mu špatný příklad, když tři, chytli se špatné společnosti, ale když už si to myslí třeba třicet procent? Nebo nadpoloviční většina? A co když téměř všichni? Jenomže ani to bohužel není záruka toho, že myšlenka je skutečně dobrá.

Prosba

(Franta, 30. 10. 2009 9:12)

Máte nějaké vtipy, své erotické zážitky či své erotické foto a chtěli by jste se o ně podělit?? Napište mi na FuxFrantisek@seznam.cz